KONST / Litografier / Färglitografier 11676059
*
nr 1167 6059
Lasse Ã…berg
(f. 1940), Sverige
Färglitografier, 3 st, 24x18 - 23x27 cm
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 mars 2018
kl 20:13:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/3 11:01:14
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lasse Ã…berg
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Läs mer om Lasse Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lasse åberg litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5139 Färglitografier
3 st, Lena Grundén, Hönsfåglar. Signerade, oramade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:49
-
6388 Färglitografier
3 st, Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:08
-
2130 Färglitografier
3 st, Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:41
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:35
*
Lasse Ã…berg
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Läs mer om Lasse Ã…berg
nr 1167 6059
Lasse Ã…berg
(f. 1940), Sverige
Färglitografier, 3 st, 24x18 - 23x27 cm
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/3 11:01:14 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lasse Ã…berg
Lasse Ã…berg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, mÃ¥lare och filmkonstnär.Läs mer om Lasse Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lasse åberg litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5139 Färglitografier
3 st, Lena Grundén, Hönsfåglar. Signerade, oramade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:49 -
6388 Färglitografier
3 st, Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:08 -
2130 Färglitografier
3 st, Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:41
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:35